Menu

Muzykujmy Sobie

O tym, jak słuchać muzyki.

Korn "Got the Life"

hannaak

Łał, łał, łał!!! Utwór po prostu genialny, żeby się wyszaleć i nadal mam rodzicom za złe, że mi nie pokazali wcześniej tego zespołu. Oczywiście "Got the Life" znałam już wcześniej, ponieważ często puszczaliśmy go w samochodzie (który cały się kiwał od naszych podskoków, a licznik automatycznie wzrastał), jednak Korn zobaczyłam niedawno na MTV Rocks u babci. Potem się okazało, że rodzice go znają i tak się zaczęła moja przygoda z tym zespołem.

Dziwne odgłosy wokalisty 

To za co ich kocham to są szczególnie cholernie dziwne dźwięki, jakie wydaje wokalista w wielu utworach (w tym przypadku zaczynają się 2:28 minucie, jednak w "Children of the Korn" jest ich o wiele więcej). To, co on wyprawia ze swoim głosem jest niesamowite. Nie wstydzi się tego, lubi to i bardzo dobrze! Spróbujcie czasami go naśladować, to nie jest wcale takie łatwe, jednak jest bardzo zabawne. 

Energia, energia i jeszcze raz energia!

A gitara. Gitara! Tempo, rytm, dynamika, różnorodność. Wszystko na raz. Gitarzysta jest niesamowity. Tak swobodnie posługuje się tym instrumentem i wyprawia na nim takie cuda, że głowa mała. W tej piosence jest mnóstwo zmian tempa. Utwór potrafi zwolnić do tego stopnia, że jesteśmy przekonani, że to koniec, a tu nagle bum! Gitara, głos, bębny i wszystko nabiera tempa! No po prostu cud. Boże, nie poznaje siebie. Jednak post ten piszę oczywiście słuchając tej piosenki i zauważyłam, że po męczącym dniu nagle (o 22) mam po prostu tyle energii, że najchętniej bym zaczęła tańczyć. Utwór bardzo pobudza, mobilizuje i determinuje. Wyśmienity, gdy niczego nam się nie chce.

Piosenka dziwaczna, zwariowana, energiczna, po prostu bomba wszystkiego! Ale taki jest Korn!

Moja ocena: 10/10

Link do utworu:

https://www.youtube.com/watch?v=VAWjsVoDpm0

Naprawdę zachęcam do lepszego zapoznania się z tym zespołem, a jeżeli komuś się spodoba, to apeluję iż w 2017 będą w Polsce.

korn90s1000x5151468860304

© Muzykujmy Sobie
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci