Menu

Muzykujmy Sobie

O tym, jak słuchać muzyki.

Miley Cyrus "Malibu"

hannaak

Hit tego lata. Jeśli chodzi o czas, to za późno się za niego zabieram, ale lepiej późno niż wcale. 

Pozytywne zaskoczenie

W kwestii Miley: jest to chyba najbardziej znośna popowa gwiazdeczka z całego grona Selen i Bieberów. Pozytywnie zaskoczona byłam jej płytą "Miley Cyrus & Her Dead Petz", ale nie o niej dzisiaj. Wspomniałam o niej, by napisać, że "Malibu" nie umywa się do tamtej płyty. 

 04-miley-cyrus-malibu-music-video-still-2017-a-billboard-1548

Niby jakaś zmiana?

Oczywiście mnóstwo ludzi jest zaskoczonych "pozytywną zmianą" artystki. Ja nie widzę tutaj nic pozytywnego, ponieważ nigdy nie było nic negatywnego. Nowy image gwiazdy tej kategorii to nic dziwnego. Gdyby nie zmiany nikt nie byłby nimi zainteresowany. Często słyszę, że "Malibu" to początek starej Miley. Tej za Hannah Montana. Ja jestem tym trochę zawiedziona, ponieważ Miley bez Hannah na scenie muzycznej była o wiele lepsza. Inna. No, ale może o piosence. 

landscape1494523394miley

Przyjemna gitara

Początek bardzo lubię. Gitara jest bardzo przyjemna dla ucha, ma spokojnie, łagodne brzmienie, które pasuje tematycznie do teledysku. Zwykle nie zwracam uwagi na klipy video, ale ten jej się udał. Prosty i ładny. Nie widzę tutaj zbyt wielkiego powiązania gitary z tekstem, bo w takich piosenkach zawsze są dla mnie takie same. Ale na video gitara ładnie się komponuje z resztą. Podoba mi się także klaskanie, ładnie pasuje do "nowej, naturalnej" Miley. 

1280_miley_cyrus_instagram_051117

Refren, który wszystko psuje

Ale refrenu mogłoby nie być. Według mnie wybija z tego spokojnego rytmu narzuconego przez gitarę i klaskanie. W momencie, gdy piosenka przyspiesza ta cała harmonia gdzieś ucieka. Jeszcze fakt powtarzania tego samego zdania gryzie się z rozbudowanym tekstem występującym w zwrotkach. 

malibu-miley-cyrus

Dobra na tło

Piosenka nadaje się na tło jakiegoś serialu czy filmu. Ma jakiś tam swój urok, ale nie jest oryginalna. Nie ma w niej nic nadzwyczajnego ta piosenka po prostu jest. Jest. Sam czasownik, bez przymiotnika. Ale jeżeli chodzi o piosenki na tego typu scenie muzycznej, to faktycznie jest dobra. Ale tylko porównując ją do utworów tej kategorii. 

Moja ocena: 4/10

Link do utworu:

https://www.youtube.com/watch?v=8j9zMok6two

1150812ea3cb574770523308d15b8965.1000x1000x1

 

© Muzykujmy Sobie
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci