Menu

Muzykujmy Sobie

O tym, jak słuchać muzyki.

Justin Timberlake 'Filthy'

hannaak

Wraz z singlem ‘Can’t Stop the Feeling’ Justin Timberlake wrócił do łask. Byłam pewna, że wraz z tym utworem ukaże się nowa płyta. Jednak rok 2016 jej nie przyniósł. Po dwóch latach w końcu doczekamy się nowego albumu. W tym roku wyjdzie czwarta płyta artysty ‘Man of the Woods’. Jej zapowiedzią jest ‘Filthy’. Czy artysta powraca na scenę muzyczną w dobrym stylu?

filthyjustintimberlake

Jednorazowy odskok

Trudno nie zauważyć, że ‘Can’t Stop the Feeling’ wyrożnia się na tle dorobku artysty. Skoczny, zwykły utwór idealny na tło. Nie w stylu Justin’a. Myślę, że 'Filthy' tak się od niego różni, ponieważ wykonawcy nie podobało się, że poprzedni utwór został wykorzystany do bajki i tylko z tego kojarzony. Jego najpopularniejsze utwory są jednak nieco poważniejsze niż ten jeden wybryk. Występuje w nich także wyrazisty, charakterystyczny bit towarzyszący przez całą piosenkę, którego zabrakło w pozycji z 2016 roku. Tak jest w ‘SexyBack’, ‘Cry Me a River’, ‘Mirrors’ a teraz  ‘Filthy’.

 justin-timberlake-cant-stop-the-feeling-diner-2016-billboard-1548

Unowocześnienie

W jego najpopularniejszych utworach (oprócz ‘Can’t Stop the Feeling’) beat jest złożony z szybkich, krótkich dźwięków. W tym utworze składa się z wydłużonych, elektronicznych akcentów, co unowocześnia piosenkę. We wcześniejszych utworach słychać już stare elementy, a teraz Justin Timberlake wraca wyprzedzając czasy (co nie jest zasługą teledysku).  

Justin-Timberlake-Filthy-1500x1000

Żeński głos

Nowocześniejszy charakter piosence nadaje także jej koniec. Żeński głos zwracający się bezpośrednio do nas. Dzięki fantastycznym odgłosom w tle, automatycznie przenosimy się o kilka lat do przodu. Myślę, że jest to bardzo dobry sposób na zakończenie tak dobrego utworu. Dodatkowo wyróżnia to go na tle innych.

19638786-justin-timberlake

Taneczna

Utwór nie jest tak wesoły jak ‘Can’t Stop the Feeling’, jednak zachowuje skoczny, taneczny charakter. Wielką zaletą Timberlaka jest to, że tworzy piosenki, które leczą zły humor. Bo kto przy takim utworze nie chciałby tańczyć?

justin-timberlake-filthy-e1515173128329

Zainteresowanie 

Timberlake tą pozycją zaciekawił niejednego fana muzyki. Nie byłam wcześniej do niego bardzo przekonana. Był dla mnie po prostu artystą tworzącym zwykłą, popową muzykę. Jednak wkraczając na scenę po dosyć długiej przerwie z tak dobrym utworem sprawia, że moje zainteresowanie nim wzrosło. Oby cały album był tak dobry, jak jego zapowiedź.

Moja ocena: 9/10

Justin Timberlake - Filthy

Justin-Timberlake-releases-Filthy

© Muzykujmy Sobie
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci