Menu

Muzykujmy Sobie

O tym, jak słuchać muzyki.

Liam Payne & Rita Ora - 'For You'

hannaak

Masę jest takich gówien, masę’ – powiedziała mama, gdy pokazałam jej ten utwór. Ja jednak uważam, że tak złej piosenki dawno nie słyszałam. Ładnie to podsumowała: ‘Masakra’. Potem zdjęła słuchawki i złapała się za głowę. A nie dotarła jeszcze do refrenu. Bez obrazy dla fanów tych wykonawców, ale jest to absolutny śmieć. Piosenka stworzona na potrzeby filmu ‘Nowe Oblicze Greya’. Ja wiem, że seria ta nie należy do najwybitniejszych, ale przynajmniej soundtrack mógłby być na jakimkolwiek poziomie.

54c0a737714a3668363b8da4f79ce95ace3be726

Nuta Celine Dion

To, co mnie najbardziej drażni w tym utworze to skopiowanie linii melodycznej z ‘My Heart Will Go On’ Celine Dion. Od razu słychać ją na początku utworu. Oczywiście, aby nie posądzono artystów o plagiat lub coś innego ostatni dźwięk jest obniżony. Dzięki temu nie jest identyczny, ale to nie znaczy, że go nie słychać. Niestety inne instrumenty, niż w oryginalne nie pomogły go zamaskować.

liampayneritaoraforyoufiftyshadesfreed

Tekst pod natchnieniem?

Tekst. Prostszego nie dało się wymyślić. Prawdopodobnie stworzył go człowiek nie mający zbyt wiele wspólnego z muzyką pod natchnieniem… właśnie, czego? Nie wiem co odpowiada za tworzenie czegoś tak złego, jednak radzę tego unikać. Żeby chociaż tam dodać jedną sensowną metaforę, naprawdę tylko jedną. Ale nie – od początku do końca w jak najprostszej postaci. ‘In your eyes, I’m a light’, ‘In your eyes, I’m know I’m home’…

635627liampayneritaorafiftyshadesfreed

Amator muzyki

Cały utwór brzmi jakby został stworzony przez amatora muzyki elektronicznej i był sklejką przypadkowych dźwięków, które powinny brzmieć sensownie. Piosenka ocieka przepychem, wszystkiego jest po prostu za dużo. Nie ma ani na chwilę zwolnienia, wyciszenia, jakiegoś innego akcentu, który wybiłby ją z rytmu. Praktycznie od początku do końca leci na tej samej linii melodycznej. Nie ma nic co by nadało jej jakikolwiek charakter.

ritaoraliampayne

Brak emocji + krzyk

Ja wiem, że na temat wokalu gwiazdeczek popu już tutaj dużo pisałam, jednak nie mogę przeboleć tego duetu. Liam śpiewa absolutnie bez emocji, jakby od niechcenia, natomiast Rita wydaje się w pewnych momentach krzyczeć, skrzeczeć i robić wszystko poza śpiewaniem. Wchodzi na za wysokie dźwięki, które po prostu drażnią. Lepiej wypadłaby choćby z Justinem Bieberem, który umie jakiekolwiek emocje wyrażać, może oboje by pokrzyczeli. Bo Liam ewidentnie nie jest otwarty.

landscape1513875909aora

Niezdolny do słuchania

Nie spodziewałam się nie wiadomo jak ambitnej piosenki. Jednak myślałam, że do tak popularnego filmu utwór będzie chociaż zdolny do słuchania. Zamiast tego zastanawiam się, jak można pozwolić wyprodukować coś takiego. Nie rozumiem tutaj ani artystów, którzy pozwolili by przy tym tytule widniały ich nazwiska, ani producentów filmu, którzy się zgodzili na tą pozycję. Nie wiem, może chcą coś tym przekazać, piosenka ma głębszy sens, którego nie widzę. Ale przypatruję się jej już naprawdę długo i nie mogę go odszukać.

Moja ocena: 1/10

Tutaj kawałek piosenki

ritaoraliampaynegqparty01

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość *.opera-mini.net

    Nie wiem czy jestem godzien, ale ośmielę się na komentarz :D Utwór faktycznie prosty, te same akordy w kółko, motyw ukradziony -też fakt. Mimo wszystko nie lubię takiej postawy, że ktoś pisze, że coś jest totalnym "gów..." Jest to utwór rozrywkowy, dlatego tyle w nim przepychu, od strony brzmieniowej jest dobrze. Ktoś włożył w to swoją pracę, radość z tworzenia i wcale nie jest tak "bardzo źle" Ot muzyka ROZRYWKOWA NIE JAZZ CZY KLASYKA. Więc litości... pozdrawiam :)

© Muzykujmy Sobie
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci